10/26/2011

Pałac w Brzezince uratowany ?

Niedawno powstał na tym blogu wpis "Historia w nieprzyjemnym zapachu" gdzie opisywany był przepiękny pałac w Brzezince i brak perspektyw na jego przyszłość. Okazało się, że nie ma rzeczy niemożliwych i ten skazany na zagładę zabytek ma nowego właściciela, który zamierza go odrestaurować. W "Panoramie Oleśnickiej" można przeczytać takie oto słowa przedstawiciela inwestora:
„Dostrzegamy w pałacu potencjał, a i okolica jest bardzo ładna. Dlatego zdecydowaliśmy się dokonać tego zakupu”. Dodaje też, że znajdująca się w pobliżu hodowla świń nie odstraszyła firmy od zakupu...
Inwestor, duża firma developerska zapowiada remont pałacu z przeznaczeniem na cele usługowe. Brzmi to dość lakonicznie ale nie jest istotne co w obiekcie powstanie, a to, że jest szansa na przywrócenie go do dawnej świetności. Może to za duże słowa, bo taki jak był kiedyś już nigdy niestety nie będzie. Z radością trzeba jednak poczekać aż do jego otwarcia ponieważ poprzedni właściciel też miał wielkie plany, a pałac jest w jeszcze bardziej opłakanym stanie niż był przed zakupem. W dzisiejszej sytuacji zabezpieczenie otworów i zamknięcie dostępu do wnętrza będzie wystarczającym krokiem, aby uratować chociaż to co ocalało. Z zapowiedzi wynika że w tej chwili już powinny być zakończone te prace.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.