11/14/2011

nowości na stronie 14.11.2011

Na stronie pojawiły się nowe zabytki lub aktualizacje już istniejących.

Szczątki pałacu w Olszanach, a właściwie portal wejściowy z fragmentem ściany mający dzisiaj symboliczny wymiar obrazujący działalność dolnośląskich PGR i specyficznej myśli konserwatorskiej dzięki której to kuriozum oglądamy dzisiaj w takiej postaci.


Dla pałaców w Bronowie i Sadach Górnych właściwie nie ma już żadnej nadziei. Niszczeją od lat i chyba tylko cud może je uratować.Ruiny kościoła ewangelickiego w Gostkowie:


Wspaniałe zabytki sakralne Starych Bogaczowic są mało znane szerszemu gronu miłośników Dolnego Śląska. Widać na miejscu jak dobrą pracę wykonał Szlak Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Wilmanna oraz lokalne władze stawiając tablice informacyjne, tworząc miejsca odpoczynku dla turystów co pozwala poznać lepiej tą zazwyczaj omijaną obojętnie miejscowość. Na razie jeszcze wiele brakuje, patrząc na zaniedbany klasztor, ale pierwszy krok został wykonany.


Ponadto aktualizacje zdjęć z miast, miasteczek, miejscowości takich jak:


1 komentarz:

  1. szkoda tych pałaców, tak to jest nie ma na to pieniędzy a potem jest za pozno zeby się tym zając, zapraszam do mnie: http://anniar-tripadvisor.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.