3/21/2012

Wojna na żywo w Pałacu Jedlinka

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner. Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę, dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

W ten sposób reklamowana jest najnowsza polska produkcja o przygodach agenta J-23 Hansa Klossa. Film raczej udany, nie mający dotychczas odpowiednika w polskiej kinematografii. Powrót legendarnego agenta wzbudza skrajne emocje, a dynamiczna fabuła, w której pojawia się jedna z największych tajemnic II wojny światowej - Bursztynowa Komnata, nawiązuje do najlepszych wzorców filmów wojenno-przygodowych. Miłośnicy takich klimatów powinni zwrócić uwagę na inną zapowiedź:

8 maja 1945 Góry Sowie.
Adolf Hitler nie żyje od ponad tygodnia, kilka dni temu padł Berlin, a Festung Breslau, poddał się Rosjanom 6 maja....
Trwają gorączkowe prace przy ukrywaniu i niszczeniu dokumentacji Projektu Riese.
Sztab budowy Schloss Tanhausenn ( Pałac Jedlinka)...
Na dziedzińcu płoną stosy dokumentów, oficerowie pijąc koniak z posępnymi minami nerwowo pala papierosy.....
Niespodziewanie wchodzą patrole Rosyjskie.......


Ostatnia Tajemnica Riese to próba odtworzenia zdarzeń z 8 i 9 maja 1945 w Górach Sowich przy sztabie budowy projektu Olbrzym -Pałac Jedlinka. Wejście Rosjan maj 1945 i desperacka próba ukrycia i zniszczenia dokumentacji po najtajniejszym projekcie III Rzeszy. Widowisko ma charakter żywego teatru historii na zasadzie rekonstrukcji wydarzeń z końca II wojny Światowej.


Już niedługo każdy będzie mógł przeżyć osobiście przygodę na miarę filmowych bohaterów. Organizatorzy zapraszają   28.04.2012 o godzinie 15.00 do pałacu Jedlinka.

więcej na stronie: tajemnica-riese.pl
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.