5/17/2012

Nowości na stronie 17.05.2012

Cztery niewielkie wiejskie kościółki w cieniu góry Ślęży to utrwalona w kamieniu historia tych ziem.

Poza tym galerie zdjęć pięknych miejsc w Sudetach.


Po czeskiej stronie gór Izerskich znajduje się wspaniały zamek Frydlant. Kompletnie zachowana warownia jest jedną z największych atrakcji turystycznych w tym rejonie. Ponad 60 sal muzealnych, które zwiedzamy z przewodnikiem przez 2 godziny daje wyobrażenie czego można oczekiwać w tym miejscu, oddalonym od polskiej granicy kilkanaście minut jazdy samochodem.


Z Dolnego Śląska blisko jest także do wspaniałych europejskich miast pełnych zabytków takich jak Praga lub Drezno. Historyczne powiązania, stosunkowo niewielka odległość oraz komfortowy dojazd autostradą sprawia, że stanowią one ciekawą ofertę dla przebywających w tym regionie turystów. W związku z tym na stronie znalazły się galerie zdjęć pokazujące wybrane zabytki w obu miastach i ich okolicach.
Aktualizacja zdjęć kompleksu pocysterskiego w Krzeszowie.


oraz zamku we Wleniu i sąsiedniego pałacu.


Dwa wspaniałe kościoły poewangelickie, które z każdym dniem popadają w coraz większą ruinę. W Starych Jaroszowicach pozostały już tylko mury, w Żeliszowie jeszcze można podziwiać wspaniałe sklepienie w formie eliptycznej kopuły i resztki empor. Nie wiadomo jak długo jeszcze...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.