9/23/2012

nowości na stronie 23.09.2012

Zaktualizowana została galeria zdjęć Paczkowa. W tej chwili (09.2012) trwają prace przy renowacji największego skarbu tego miasta - murów obronnych. Wypiękniały także inne miejsca, chociaż spojrzenie na zdewastowany kościół ewangelicki oraz na część kamienic uzmysławia, że sporo zostało jeszcze do zrobienia.


Także zaktualizowane zostały zdjęcia Łosiowa w powiecie brzeskim. Doskonale zachowany pałac z zadbanym parkiem oraz piękny kościół parafialny są wystarczającym magnesem żeby zatrzymać się tutaj chociaż na chwilę.


Po znanym rodzie Pücklerów nie zachowało się w Szydłowcu Śląskim wiele pamiątek. Pałac już dawno wyburzono i tylko nieliczne relikty wskazują, że kiedyś istniał. Przetrwał renesansowy kościół, który z zewnątrz nie zachwyca, ale we wnętrzu ma bardzo cenne wyposażenie.


Na koniec Strzelniki koło Brzegu. We wnętrzu kościoła cenna gotycka polichromia, której jednak nie zobaczymy ponieważ zazwyczaj jest zamknięty. Więcej na ten temat wkrótce...


2 komentarze:

  1. Fajnie, że remontują paczkowskie mury, ale jeśli chcą ściągnąć turystów, to przydałoby się jeszcze gdzie zjeść obiad :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda. Nie mogą sobie poradzić z tym od lat. Zawsze jednak można skoczyć nad zalew do Otmuchowa na rybę :)

    OdpowiedzUsuń

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.