2/03/2014

Umysłowy beton

Gmina Chocianów złożyła wniosek o dofinansowanie MKiDN na prace przy zabezpieczeniu renesansowego dworu w Chocianowcu:

"prace zabezpieczeniowe terenu wokół zamku trwałym ogrodzeniem betonowym (!) i odtworzenie zawalonego fragmentu ściany od strony północno-zachodniej"

Nie wiadomo czy "trwałe ogrodzenie betonowe" ma wzmocnić walory obronne dworu czy poprawić jego walory estetyczne. MKiDN dotacji nie przyznało.


Gdy w zeszłym roku zawaliła się ściana tego renesansowego zabytku pierwszym pomysłem samorządowców było jego kompletne wyburzenie, teraz planują odbudowę ubytków ale i otoczenie całości betonowym ogrodzeniem (być może zwieńczone drutem kolczastym ?). Pomysły miejscowych urzędników coraz bardziej zadziwiają. To "awangardowe" podejście do zabytków szokuje, nawet jeżeli przyjmiemy naszą siermiężną rzeczywistość... Czyżby Urząd w Chocianowie był odcięty od cywilizowanego świata ?

4 komentarze:

 1. po sąsiedzku mam XIX-wieczny dwór od roku pięknie otoczony betonowym "płotem" - droga nr 46 Frydrychów pomiędzy Otmuchowem a Paczkowem, widać dobrze , każdy może zachwycić się parkiem w betonie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje! Widziałem, że Ścibórz się załapał na dotację. Dwór we Frydrychowie to rzeczywiście "wspaniały" przykład estetycznego dna...

   Usuń
 2. Anonimowy2/03/2014

  W tej chwili betonowe ogrodzenie, to najmniejszy problem. Powinni zająć się zabezpieczeniem ruin, a nie wymyślać realizacje na które z góry wiadomo, że niedostaną pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy2/03/2014

  Beton Panowie ! Beton ! I jeszcze raz beton !

  OdpowiedzUsuń

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.