7/14/2014

Realna odpowiedź na realne potrzeby - sprostowanie

Poniżej sprostowanie do artykułu Realna odpowiedź na realne potrzeby, który był zamieszczony na tym blogu. Odpowiedź nadesłana przez Panią Iwonę Pakułę–Błoch, prezes zarządu spółki "ZAMEK" w Podzamczu, sporo wyjaśnia w temacie dewastacji otoczenia zamku Ogrodzieniec:

Projekt „Modernizacja infrastruktury około turystycznej przy zamku ogrodzienieckim w Podzamczu” realizowany był przez administratora zamku - gminną spółkę „Zamek”. W ramach projektu powstała nowa jednokierunkowa trasa turystyczna na obiekcie oraz wykonano remont murów Kurzej Stopy, ściany południowej Dziedzinca Pańskiego oraz inne mniejsze naprawy. Częścią projektu jest również przebudowa szaletów publicznych pod zamkiem.

Umieszczona na ostatnim zdjęciu tablica o dofinansowaniu unijnym w żaden sposób nie jest związana z tym co dzieje się przed zamkiem. Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń, tor saneczkowy oraz Park Legend i Strachów są inwestycją prywatną, realizowaną na prywatnym terenie, chociaż, o ile wiem, dofinansowaną ze środków unijnych.

Spółka „Zamek” właśnie rozpoczyna kolejny etap prac remontowych na zamku – przystępujemy do remontu pomieszczenia biblioteki oraz ściany poprzecznej pomiędzy kuchnia kurna i biblioteką. Staramy się dbać o zamek na miarę możliwości finansowych. Z powodzeniem pozyskujemy na ten cel również fundusze zewnętrzne. Jesienią rozpocznie się realizacja iluminacji oświetleniowej zamku oraz zagospodarowany zostanie teren przy nowych szaletach, pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz zostanie odwodniony i utwardzony fragment szlaku turystycznego. Staramy się wprowadzać pozytywne zmiany na terenie którym możemy dysponować, a jest on ograniczony murami obwodowymi zamku otaczającymi przedzamcze. Dużo jeszcze przed nami, ale dysponujemy kompletną koncepcją rozwoju zamku, uzgodniona z konserwatorem zabytków, obejmująca kompleksowy program postępowania konserwatorskiego oraz niezbędne prace adaptacyjne na obiekcie. Chcemy stworzyć nowoczesne wystawy na miarę oczekiwań turysty XXI wieku. Mamy projekty – szukamy środków finansowych na ich realizację.


1 komentarz:

  1. tak, rzeczywiście sprostowanie wyjaśnia wszystko, będąc zupełnie poza meritum;-p
    keep calm.
    Oraz, odnosząc się do komentarza pod linkowanym postem: mamy takie potrzeby i nie możemy nic na to poradzić? a może mamy też inne barbarzyńskie potrzeby, może by tak palić, gwałcić i rabować? Obowiązkiem powołanych instytucji jest kształtowanie sytuacji, a nie pochylanie się nad potrzebami. Chyba że chodzi o kasę, a chodzi, hipokryzja jest aż nazbyt widoczna.

    OdpowiedzUsuń

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.