4/21/2012

Dolnośląska majówka 2012

W tym roku podczas majówki wyraźnie wybijają się imprezy związane z historią, tajemnicami II wojny światowej i militariami. Na wysokości zadania stanęły największe dolnośląskie twierdze: w Kłodzku i Srebrnej Górze, gdzie możemy oczekiwać wielu atrakcji.


Jednym z najważniejszych wydarzeń majowego weekendu będzie otwarcie sztolni "Arado" w Kamiennej Górze i towarzyszące jej wydarzenia, które będą trwały niemal cały tydzień. Więcej na ten temat na stronie www.arado.pl na której można śledzić program imprez. Ciekawostką jest nocna rekonstrukcja historyczna w ruinach zamku "Grodztwo"!
Na hit majówki zapowiada się również wielka rekonstrukcja historyczna w pałacu Jedlinka. Zapowiadana jest nawet bitwa powietrzna! Tego nie wolno przegapić. Więcej informacji na stronie tajemnica-riese.pl.Dopełnieniem oferty są spotkania z autorami popularnych książek o tajemnicach Dolnego Śląska i nie tylko.


Tradycyjnie również zaprasza Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na Kolejową Majówkę pod Parą:

Muzeum podczas Weekendu Majowego znów zamieni się w czynną parowozownię. Zaprezentujemy czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu, zobaczą Państwo pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy.
Będą również mogli Państwo przejechać zabytkowym wagonem lub czeskim szynobusem "Motorak".
więcej na stronie:  http://www.muzeumtechniki.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.