7/18/2012

Pałac w Kluczowej nadal opuszczony

Gdy w 2010 roku runął dach i zawalił się fragment elewacji frontowej pałacu w Kluczowej koło Ząbkowic Śląskich wydawało się że to koniec. Chwilę później pojawiły się rusztowania, ruszyła odbudowa dachów oraz rekonstrukcja ściany. Wymienione zostało także pokrycie wież oraz sąsiedniej oficyny.


Niestety, prace stanęły w miejscu i dzisiaj pałac wciąż stoi opuszczony, chociaż zabezpieczony. Leżące w jego okolicy śmieci i butelki po napojach wyskokowych wskazują, że ten stan nie będzie trwał wiecznie. Patrząc na losy innych rezydencji na terenie Dolnego Śląska trzeba się jednak cieszyć z tego co jest...
To jeden z niewielu przykładów zabezpieczenia zabytku przez osobę prywatną na terenie Dolnego Śląska. Z czego wynika taki "cud" ? Przecież wydane zostały spore jednak pieniądze, a obiekt na siebie nie zarabia. Właściciel okazał się po prostu porządnym człowiekiem, który przestrzega prawa ? Może jest człowiekiem mądrym i szanuje swoją własność, nie pozwalając żeby traciła na wartości ? Może ma jakieś większe plany o których jeszcze nie wiemy ? Jedno wiemy na pewno - na tle zdecydowanej większości innych "panów na włościach" wyróżnił się pozytywnie, a jeden z niewielu zabytków wciąż ma szansę na lepszą przyszłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.